1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Всеукраїнська студентська олімпіада з соціології - 2015

Всеукраїнська студентська олімпіада з соціології - 2015

7-9 квітня 2015 р. на соціологічному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з соціології серед вищих навчальних закладів, де є спеціальність «соціологія».

На Олімпіаду прибули і зареєстровані 34 студенти - переможці першого етапу Олімпіади з 18 вищих навчальних закладів з різних регіонів України.

Read more...

Віват, соціологічний факультете! З двадцятип'ятиріччям!

Віват, соціологічний факультете! З двадцятип'ятиріччям!

Дорогі друзі та колеги!

Цього року соціологічному факультету виповнюється 25 років. Ось уже чверть століття наш факультет не просто працює, а живе як велика сім'я. Все починалося з однієї лабораторії, однієї кафедри і великого ентузіазму.

Read more...

XIХ Міжнародна наукова конференція

XIХ Міжнародна наукова конференція

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XIХ Міжнародної наукової конференції «Харківські соціологічні читання» «Соціологія в Україні: виклики солідарності та солідарні відповіді».

Конференція відбудеться 5-6 листопада 2015 р. на соціологічному факультеті Харківського  національного університету імені В.Н. Каразіна.

Read more...

Студентка факультету - серед переможців чемпіонату світу зі стрільби з лука

Студентка факультету - серед переможців чемпіонату світу зі стрільби з лука

Протягом 26 липня – 2 серпня 2015 року у Копенгагені (Данія) проходив чемпіонат світу зі стрільби з лука. До складу збірної України зі стрільби з блочного лука входила студентка соціологічного факультету Олена Борисенко (тренер — викладач кафедри фізичного виховання та спорту Віктор Галазюк).

Read more...
Previous
Next
 • Всеукраїнська студентська олімпіада з соціології - 2015

  Всеукраїнська студентська олімпіада з соціології - 2015

 • Віват, соціологічний факультете! З двадцятип'ятиріччям!

  Віват, соціологічний факультете! З двадцятип'ятиріччям!

 • XIХ Міжнародна наукова конференція

  XIХ Міжнародна наукова конференція

 • Студентка факультету - серед переможців чемпіонату світу зі стрільби з лука

  Студентка факультету - серед переможців чемпіонату світу зі стрільби з лука

З Днем соціолога України!

Шановні колеги!

Від імені Правління Соціологічної асоціації України і себе особисто вітаю Вас з нашим професійним святом – Днем соціолога України!

Щиро зичу Вам найміцнішого здоров'я, гарного настрою, творчого натхнення, успіху у справі розвитку соціологічної науки та освіти.

Миру та злагоди у нашій країні та Вашій душі.

З повагою,
Президент Соціологічної асоціації України, В. Бакіров

СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
імені В.Н. КАРАЗІНА

 

Адреса: 61077, Харків, м. Свободи, 6,
тел.: +38(057) 707-53-72, 707-53-68, тел./факс.: +38(057) 706-33-38


 • Декан:
  Мурадян Олена Сергіївна, кандидат соціологічних наук, доцент
  тел.: +38(057) 707-53-97
 • Заступник декана з навчальної роботи:
  Нікулін В'ячеслав Сергійович, кандидат соціологічних наук, доцент
  тел. +38(057) 707-50-49
 • Заступник декана з наукової роботи:
  Хижняк Лариса Михайлівна, доктор соціологічних наук,професор
  тел. +38(057) 707-52-37
 • Заступник декана з виховної роботи:
  Погарська Наталія Василівна, науковий працівник
  тел. +38(057) 707-50-40
 • Заступник декана з міжнародного співробітництва:
  Гужва Ольга Олексіївна - старший викладач
  Тел. +38(057) 707-53-89

Соціологічний факультет в Харківському національному університеті було засновано у 1990 році.

Положення про соціологічний факультет Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна

Незважаючи на те, що соціологічна освіта в нашому славетному вузі була започаткована ще до революції, напочатку ХХ сторіччя, лише через 70 років, вже наприкінці сторіччя університет почав готувати соціологів-професіоналів. Це стало можливим завдяки науковому та кадровому потенціалу створеної у 1963 році лабораторії соціологічних досліджень та відкритій у 1980 році кафедрі соціології на чолі з професором Якубою О.О. Саме з 1980 року ця кафедра забезпечувала підготовку фахівців за введеною на економічному факультеті спеціалізацією з соціології. Перший випуск за цією спеціалізацією відбувся у 1983 році. У 1988 році на економічному факультеті було відкрито відділення соціології, а у 1990 році засновано соціологічний факультет. Першим деканом соціологічного факультету був теперішний ректор Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна проф. Бакіров Віль Савбанович.

На факультеті працює 20 професорів та 55 доцентів і викладачів, навчається більше 550 студентів, серед яких є іноземні громадяни. Факультет має денне та заочне відділення. 


Студенти, що навчаються за спеціальностями "Соціологія", "Політологія", "Соціальна робота", "Медіа-комунікації" вивчають більше 100 різноманітних курсів, серед яких філософія, загальна та соціальна психологія, політологія, економічна теорія, математика, загальна соціологія, історія соціології, методологія та організація соціологічних досліджень, конфліктологія, політична соціологія, теорія та практика соціальної роботи, управлінське консультування, маркетинг, соціологія освіти, соціологія молоді, соціологія сім'ї, методи комп'ютерної обробки соціальної інформації та ін.

Найкращим студентам факультету присуджуються почесні стипендії імені всесвітньо відомих вчених М.М.Ковалевського та О.О.Якуби.

Професійна діяльність випускників факультету перш за все пов'язана з дослідницькою та викладацькою роботою у вузах та коледжах, ліцеях та гімназіях, соціологічних центрах, соціальних службах органів влади, центрах зайнятості, соціально-психологічних службах збройних сил тощо. Вихованці факультету працюють також в галузі реклами та маркетингу, в пресі, на радіо та телебаченні, в органах державного управління та місцевого самоврядування.

Факультет має комп'ютерний клас, обладнаний сучасною технікою, методичний кабінет та інформаційний центр, що дає змогу студентам працювати в мережі Internet та спілкуватися зі своїми колегами із різних країн світу

Соціологічний факультет має аспірантуру та докторантуру. На факультеті працює спеціалізована рада з захисту докторських дисертацій з соціології за трьома науковими спеціальностями: теорія та історія соціології, соціологія культури, науки та освіти, соціологія управління.

На базі факультету проводяться численні семінари та міжнародні конференції з різноманітних питань соціологічної науки та соціальної практики.

Підготовку майбутних фахівців з соціології, політології, соціальної роботи, політичної соціології, медіа-комунікацій ведуть досвідчені викладачі, які пов'язують свою навчально-виховну роботу з науковими дослідженнями різних сфер суспільного життя.


У складі факультету 6 кафедр:

Харківський національний університет — один із найстаріших університетів Східної Європи. Заснований у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя В. Н. Каразіна, згідно із грамотою Олександра І. Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року.